Monday, December 24, 2012

Once upon a necklace

First off i would like to say Merry Christmas and happy holidays to the ones who celebrate it tomorrow.

So, this is my newest most favorite sweater and i decided to wear it with beige pants, my UGGs and a chunky necklace. Hope you like it!  

Sweater:Forever 21
Pants: Stradivarious
Necklace:Duki & Daso
Boots:Caliope

Xoxo Elena.14 comments:

 1. Preubava si, Lanceto e prekrasno i celata kombinacija :D

  ReplyDelete
 2. Јас лично ич не ги сакам овие UGG, меѓутоа се’ останато во комбинацијата е одлично, ланчето посебно :)

  http://sanjaburgundy.blogspot.com/

  ReplyDelete
 3. Супер кежуал комбинација.Ми се допаѓа!

  fashioncareofwoman.blogspot.com

  ReplyDelete
 4. It's always amazing to see how a statement necklace can shake up a knit sweater outfit.
  That necklace is a stand out!

  Greetings,
  Aleksandra

  ReplyDelete
 5. Вчера прв пат влегов во Дуки и Дасо и веднаш се сетив на тебе и оваа комбинација. Си помислив да го купам истото ланче, но повеќе го немаше во црна боја. Нека седи уште некој ден и ќе одам по зеленото. ^^
  Ако се панталонкиве сомот, ете уште едно парче кое би го делеле. :)

  Ми се допаѓа твојата умешност да комбинираш парчиња при што ќе добиеш нежна комбинација, а сепак наоѓаш некој начин да разбиеш монотонија со некое понеобично парче.
  Како фан на UGG чизми мене комплетно ми се допаѓа ова што го гледам.

  Поздрав!

  ReplyDelete
  Replies
  1. Фала за убавите зборови ^^ Зелено ланче немаше кога бев јас да си го купам моето, ама можам да го замислам, убави смарагдни камчиња на златна постава.
   Панталоните не се сомотни, НО имам 1 пар малку потемно кафеави од овие кои се сомотни.

   Delete
 6. I love the sweater and the necklace! Very cute!

  Maybe we could follow each other? http://vogue-a-la-mode.blogspot.com
  xoxo Tomasilienne

  ReplyDelete