Friday, January 25, 2013

2 ways to wear green pants

Ne-Yo - Let Me Love You

Whats up?
So today i wanted to do something a little different with a piece of clothing that i have not worn this winter.
And the choice came down to these pants.
I have not worn them because of the color, so i wanted to see if i could create a look with them.
One outfit is for the day time, and one is for night time, going out.
Hope you like it :D

Здраво здраво! Денес сакав да направам нешто поразлично со парче облека кое го немам несено овааа зима. И изборот падна на овие панталони.
Ги немам носено поради бојата, така да сакав да видам дали можам да направам некој изглед со нив.
Една од аутфитите е денска, а една вечерна.
Се надевам ќе ви се допаднат :DTop: /
Cardigan: Peveks
Jeans: local shop
Sneakers: Converse
Belt and necklace: gifts

Sweater: moms
Jeans: local shop
Boots: /
Collar: DIY
Rings: gifts


xoxo Elena.

58 comments:

 1. Ми се допаѓаат и двете верзии на панталонкиве, самите тие се убави, па небитно во кој дел од денот ги носиш :)
  Во првата ти одговараат старките со црно-белото џемперче. Јас многу ги сакам овие долгиве џемпери, ги имам во неколку бои.
  А од вторава, иако убаво ти е надополнето со ланчето т.е.the collar, мене највеќе ми се допаѓаат чизмите :)

  http://sanjaburgundy.blogspot.com/

  ReplyDelete
 2. edinstveno mrazam zima zatoa sto nemozam da nosam starki-gi obozavam:)

  ReplyDelete
 3. lovely outfits
  XOXO
  Adrielle
  http://dailyfashiondream.blogspot.com

  ReplyDelete
 4. За твоја возраст комбинациите ти се супер (Y)
  Мислам дека имам спомнато и претходно, браво за идеата да си поиграш и да ги уредиш фотографиите на интересен начин!

  ReplyDelete
  Replies
  1. Фала ти, секој коментар ми значи многу!

   Delete
  2. I absolutely love how you styled these pants! I prefer the first look more though I think, although I LOVEEE the pearl collar necklace from the second look! Great styling! Anyways, I'm your newest follower via google (62). I'd love it if you could check out my blog and follow as well?

   xoxo
   http://sensiblestylista.blogspot.com/
   Twitter: Sensiblestylist

   Delete
  3. Aww thank you so much, i'm gonna follow you too!

   Delete
 5. Пред некој ден баш се прашував зошто не го гледаме бисерното ланче на блогот! :)
  Тука е одлично вклопено!
  Во комбинацијата влева женственост и софистицираност. Прекрасно изгледа во комплет со останатите парчиња, особено со деликатниот модел на џемперот.
  Мене првата комбинација ми е далеку пред втората. Има риги и тоа е доволно.
  Иако станува збор за кежуал аутфит, толку внимателно е искомбинирано што остава без зборови.
  Старките се секако одличен детаљ, значително ја опуштаат комбинацијата, додека ригите се уште подобар додаток. Доловуваш чик шик стил. :)

  Патем, знам дека некој ти препорача да ставиш шминка колку-толку, па морам да те пофалам. Ајлајнер ти стои прекрасно. Те имав замислено со нешто слично на ова и бев во право. Не го менувај изгледот. :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Благодарам :D
   Ајлајнер мноогу сакам и ми се допаѓа како ми стои, само го ставам за излагање, иначе не.

   Delete
 6. Не знам зошто порано не си ги носела панталониве, преубави се. Бојата многу ми се допаѓа, особено тоа што е некој вид на mint color што јас апсолутно ја обожавам.
  Од дневниот изглед многу мерак ми прави кардиганчето. :) Супер слика си дала како тоа еден пар панталони можат да се приспособат за различни евенти доколку имаш око за тоа. Браво! :)
  Втората комбинација ми прави повеќе мерак, особено collar-от. :)
  И уште едно огромно браво за храброста и трудот на изработените слики.

  http://life-lover-n.blogspot.com/

  ReplyDelete
  Replies
  1. Мило ми е што ти се допаѓа :D
   И јас првично барав минт панталони и ова беше нешто најблиску до тоа што најдов тој ден. Сега сегде ги има, ама тогаш ретко...

   Delete
 7. Секоја комбинација со старки мене ми се допаѓа, така да.... одлична си!
  Имаш осет за комбинирање, тоа е очигледно и затоа не знам што повеќе да ти коментирам :)

  ReplyDelete
 8. Мене ме немало долго време да те коментирам. :)
  Многу ми се допаѓаат зелените пантолони, можеби бидејќи и јас имам исти.
  Чизмичките се прекрасни и многу ми се допаѓа како совршено се поклопуваат во комбинацијата.
  Совршен спој на classy со edgy.
  Браво за старките во првата комбинација. :)

  http://darkbloomv.wordpress.com

  ReplyDelete
 9. Пантолоните се одлични, а со старките одлично си прилегаат. И двата аутфити се добри.

  http://morethanafashionn.blogspot.com/

  ReplyDelete
 10. Hello!
  After visiting your blog, I invite you to join us in the "International Directory Blogspot".
  "International Directory Blogspot" It's 165 Countries and 8790 Websites !
  Missing yours join us
  If you join us and follow our blog, you will have many more visitors.
  It's very simple, you just have to follow our blog, enter your Country and your blog url in a comment, and you will be automatically integrate into the Country list.
  We are fortunate to be on the Blogspot platform that offers the opportunity to speak to the world and to share different passions, fashion, paintings, art works, photos, poems.
  So you will be able to find in different countries other people with passions similar to your ones.
  I think this community could also interest you.
  We ask you to follow the blog "Directory" because it will give you twice as many possibilities of visits to your blog!
  Thank you for your understanding.
  Please follow our blog, it will be very appreciate.
  I wish you a great day, with the hope that you will follow our blog "Directory".
  After your approval to join us, you will receive your badge
  We ask that you follow our blog and place a badge of your choice on your blog, in order to introduce the "directory" to your friends.
  Regards
  Chris
  I follow your blog, I hope it will please you
  To find out more about us, click on the link below:
  http://world-directory-sweetmelody.blogspot.com/
  ***************************************************

  ReplyDelete
 11. Hello from France
  I am very happy to welcome you!
  Your blog has been accepted in Europe Rep of Macedonia n°18 a minute!

  Following our blog will gives you twice as many possibilities of visits to your blog!
  Thank you for your understanding.
  On the right side, in the "green list", you will find all the countries and if you click them, you will find the names of blogs from that Country.
  Invite your friends to join us in the "directory"!
  The creation of this new blog "directory" allows a rapprochement between different countries, a knowledge of different cultures and a sharing of different traditions, passions, fashion, paintings, crafts, cooking,
  photography and poetry. So you will be able to find in different countries other people with passions similar to your ones.
  We are fortunate to be on the Blogspot platform that offers the opportunity to speak to the world.
  The more people will join, the more opportunities everyone will have. And yes, I confess, I need people to know this blog!
  You are in some way the Ambassador of this blog in your Country.
  This is not a personal blog, I created it for all to enjoy.
  SO, you also have to make it known to your contacts and friends in your blog domain: the success of this blog depends on all Participants.
  So, during your next comments with your friends, ask them to come in the 'Directory' by writing in your comments:
  *** I am in the directory come join me! ***
  You want this directory to become more important? Help me to make it grow up!
  Your blog is in the list Europe Rep of Macedonia n°18 and I hope this list will grow very quickly
  Regards
  Chris
  We ask that you follow our blog and place a badge of your choice on your blog, in order to introduce the "directory" to your friends.
  http://nsm05.casimages.com/img/2012/07/12/12071211040212502810092867.gif
  http://nsm05.casimages.com/img/2012/03/19/120319072128505749603643.gif
  http://nsm05.casimages.com/img/2012/03/24/1203240217091250289621842.png
  http://nsm05.casimages.com/img/2012/03/28/120328020518505749640557.gif
  http://nsm05.casimages.com/img/2012/03/26/1203260602581250289633006.gif

  If you want me to know the blog of your friends, send me their urls which allows a special badge in the list of your country
  I see that you know many people in your country, you can try to get them in the directory?
  Please! Actively support the "Directory" by making known to your friends! Thank you! "Unity is strength"
  Not need an invitation to join the Directory. Any person who makes the request is entered
  ***************************************************

  New on the site
  Ranking of Countries
  Invite your friends know made ??
  the website to raise your ranking in the Country

  ReplyDelete
 12. nice pictures sweetie..followe du on google plus..do come back :D
  wld love it if u wanna drop by my blog and follow if u like :)
  www.fashionistaera.blogspot.com

  ReplyDelete
 13. What a great color!!! I love those jeans with the striped sweater - and that pearl collar necklace is fab!

  XO
  Pearls & Paws

  ReplyDelete
 14. Great combination, i love the esmerald trend!
  I really like your blog, you have a great style, hope you can visit my blog and leave some comments, maybe we can follow each other!

  Love
  -Gaby

  ReplyDelete
 15. Ooo love the green pants! You did a great job styling them. :)

  If you have time, please come by and check out my blog! And maybe follow?

  xo – Sheila
  Enter to win $25 Giftcard!

  ReplyDelete
 16. Thank you for the comment and for the follow, sweety! :))

  Desislava
  http://truedreamcatcher.blogspot.com/

  ReplyDelete
 17. Панталоните супер се и во кежуал и во по dress-up варијанта!
  Кардиганчево во Певекс го најде?Многу е слатко!
  Од тебе и од Роси ме фати некој мерак за старки!

  ReplyDelete
  Replies
  1. Старките се најјаките патики на сите времиња!
   Фала ти :D

   Delete
 18. Aw! Those green Pants are great! You really mixed and matched pretty well!
  Love your blog, followed!

  Take a look at mine if you have a chance!

  http://www.anidematos.blogspot.com

  Ani xoxo

  ReplyDelete
 19. I like the collar, very nice color pants! :)) You have beautiful hair;) And you are very slim ... i like it;)
  fallow you ;)

  ReplyDelete
 20. Одлична комбинација :)

  sarahsstuffs.blogspot.com

  ReplyDelete
 21. Bas,bas lepo izgledas :) Svidjaju mi se obe kombinacija :)

  http://teenfashioncorner.blogspot.com/

  ReplyDelete
 22. he history of tight pants date backs to the start of the mainstream society period. check this out

  ReplyDelete
 23. I visit some sites and sites everyday to read articles, however this website offers feature based posts. If you need a visa to enter Turkey, you may apply for a Turkish visa and fill the visa on arrival Turkey form. It is way easy and quick to get a Turkish e-Visa by following three simple steps.

  ReplyDelete
 24. What is sans sovereignty pictures? Most sans royalty pictures aren't really free. In many cases, you should simply buy the pictures for a little one-time cost with the goal that you then, at that point, reserve the privileges to utilize the picture for your own motivations. silk pajamas for men

  ReplyDelete
 25. Thank you �� The international travelers who traveling to Kenya need visas Kenya. That they can apply online and can get the 24*7 customer assistant.

  ReplyDelete
 26. those for administration underneath (500F-260C) and those for administration above (500F-to 1200F-650C). Definitions of these coating frameworks change when the temperature necessity surpasses these temperatures.long silk robe

  ReplyDelete
 27. This is a topic that’s near to my heart… Many thanks! Where are your contact details though? E Visa for India is you can obtain online without the need of visiting the Indian Embassy and Consulate. India business visa cost depends on your country, you can check india visa site online. You can apply for india business visa registration via mobile phone, computer or desk.

  ReplyDelete
 28. Thanks for sharing the post. It is really good which provides enough information to find out about the given topic. Good luck. To know about the visa processing Azerbaijan visa fee and the documentation required, read on through the Asan visa website.

  ReplyDelete
 29. Assuming it's a night out in a cooler climate we ought to consider either utilizing a full sleeve Tee shirt or even a hoodie or jumper to have your photos printed on. For hotter tropical climates utilize a shirt with no sleeves in the event that it's an ocean side party or a half sleeve shirt with a team cut for comfort. Great brands are AS Color or GILDAN to give some examples. silk pajamas for men

  ReplyDelete
 30. If you somehow happened to try stretching the picture across the back or front of the Tee you will get a pixelated picture printed because of the low quality of the picture you utilized. silk pajamas for men

  ReplyDelete