Friday, April 26, 2013

Chasing dreams


I kinda feel half guilty for posting this.
Being the stupid teenager that i am, i forgot to take my bracelets, and so i have "naked" arms in this post.
I know that it would have been much better with them on, but my brain was in over-drive so bracelets were the last thing on my mind. 
I wore this outfit to school a few days ago (with the bracelets) and finally had the time to take some pics.
And also, i kinda started posting every Sunday, but i don't want to make it a "tradition". 
I just post whenever i have the time.
Hope you like it!(P.S. I started this new way of writing my text, i like it better that the ordinary one.)По малку се чуствувам виновно што ги постирам овие слики.
Бидејќи сум константно "на трчање" не ми е чудно што заборавив да ставам алки, или пак некој вид на накит на рацете. Барем не го заборавив апаратот па после ќе се сликав со ништо.
Веќе сте запознаени со мојот избор на алки, најчесто боцкасти или пак бисерчиња, така да имајте во предвид дека нив би ги ставила во комбинацијава.
Исто така, во последно време почнав да постирам само во Недела, но тоа не планирам да стане  еден вид традиција. Јас постирам кога имам време да се сликам, ете случајно тој ден е недела, но не и овој пат! :D
Оваа комбинација ја носев на школо пред некој ден (со алки) и денес се погоди и убаво временце и слободно време за сликање.
Се надевам ќе ви се допадне!


Xoxo Elena.6 comments:

 1. Баш school appropriate комбинација имаш. :D
  Кошулката ќе нема потреба да ти кажам дека ти е прекрасна, и со оглед на тоа дека и двете се деклариравме како shirt maniacs - ќе бидеш фина да ми кажеш каде ја најде, сакам и јас. Уште ако најдам во иста или слична боја, ќе биде одлично. :D

  Лоаферките ти се најдобар можен избор тука.
  :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Фала ти :D
   Кошулката е од Певекс, ако неможеш да ја најдеш таму, истата ја има и во Мана.

   Delete
 2. Одличен избор за училиште! :) Микс на Blair Waldorf и нешто помодернистичко.

  Кошулата е прекрасна. Нијансата е извонредна, а панделките се секогаш добар preppy детаљ.
  Спојот на бои е доста интересен, поточно наметката го дава тој впечаток. Совршено се вклопува со останатите бои, а сепак не е блиску до нив. Пат помеѓу кошулата и панталоните.

  И без грижи за накитот. На сите ни се случува, особено за сликање да истрчаме од дома како мува без глава. :)

  ReplyDelete
 3. You look so gorgeous .. i love your amazing styles <3

  ReplyDelete