Friday, May 17, 2013

She's up all night to the sun

Daft Punk - Get Lucky ft. Pharrell Williams


Hello guys! So nice to be back again this week with a new post.
The weather has been a beauty today, and i thought it would be such a shame to not use it for my blog.
I recently purchased this ombre/military button up, and i have been wearing it non-stop! I can wear it buttoned, unbuttoned, you name it. I practically live in this shirt. I paired it with my comfy leggings and a white simple T-shirt underneath. A black bag, some loafers and aviator sunglasses, and you are good to go! Stylish yet simple!
Hope you like it.

Здраво на сите! Мило ми е што се вратив со нов пост, поготово на вакво време, мислам дека би било грешно да не го искористам за малку блогерај и фотосесија. Скоро ја купив оваа омбре/војничка кошула и искрено... ја обожавам! Можам да ја носам закопчана, одкопчана, било како. Овој пат решив да ја искомбинирам со кремастите хеланки и обична бела маичка. Црна ташна, балетанки, авиатор наочарчиња и спремна за шетња низ Центар.
Се надевам ќе ви се допадне.
xoxo Elena.

38 comments:

 1. Ми се допаѓа кошулата,исто и наочарите.И да ти кажам,имаш прекрасно тело.Цела си прекрасна. Поздрав. www.theglamorousb.blogspot.com

  ReplyDelete
  Replies
  1. Фала ти, мило ми е што ти се допаѓа ^.^

   Delete
 2. Кошулава навистина изгледа интересно и покрај тоа што сеуште сум скептик за омбре трендот, но ете сепак има по нешто што ми се допаѓа. Морам да те пофалам, фризурата навистина добро ти стои вака :)

  Stardust Stain Blog
  Stardust Stain on Bloglovin'
  Stardust Stain on Facebook

  Поздрав,
  Тина

  ReplyDelete
  Replies
  1. Благодарам Тина.Фризурчево врши работа на ова топло време :D

   Delete
 3. Елена со секој нареден пост стануваш се подобра и подобра. :) Ми се допаѓаш во било какво издание, и ова не е исклучок. Сериозно покажуваш како добро облечен тинејџер треба да изгледа.

  Што се однесува на комбинацијата, омбре трендот на облеката до сега не ми се допаѓал премногу, но кошулата има одлично прелевање и прв пат ја гледав во оваа боја. Маслинеста обожавам од многу малечка и барам информации од каде е. :)
  Хеланките ти прилегаат совршено, убаво ти ја оцртуваат фигурата и ми се допаѓа што со едноставноста на маичката ја балансираат комбинацијата, но остануваат во блиска палета на бои со кошулата.
  Баш си ми фраерка тука. ^_^

  Патем, си се погодивме со локацииве. Од кога се враќав од Соборна пред некое време, ја меркам патеката кај Јадран кај што си на првите слики. Совршено чиста позадина, плус не се гужваш. :) И кажи ама е брука мостчено додека се фоткаш и цел кеј те гледа? :D

  ReplyDelete
  Replies
  1. Кошулчето е од Певекс, ако ти се верува. Ако ти се погоди денот, таму може да се најдат преубави парчиња.
   Местото на првите слики ми е омилено, нема гужва, а и сите што поминуваат од таму се буквално на трчање и местенцево им е како скратен пат, што мене не ми смета :D Единствено некои дечки од обезбедување може да ти фрлат поглед дека таму врие од амбасади и банки. А на мостчето ми беше ептен мерачки да се сликам. Не обрнував внимание на народот покрај кеј, битното е што на мостот немаше никој!

   Delete
 4. lelee postov pre inspirativen, predobra kombinacija osobeno mi sedopagja ombre koshulata :)

  ReplyDelete
 5. Браво браво браво :) Што да се каже после коментарот на Мери :P Навистина си инспирација за помладите блогери и покажуваш како може девојките на твоја возраст да изгледаат модерно, симпатично и шик без да се разголуваат и да изгледаат постари отколку што се. Твојот стил е минималистички, но со вистинска доза на детали и индивидуализам со кој се издвојуваш од толпата. Растеш со секој нов пост, се гордеам со тебе :)
  Кон омбре стилот имам love&hate став,неки работи ми се допаѓаат, некои не, но твојот избор ме убедува да го сакам. Очилата се полн погодок!

  ReplyDelete
  Replies
  1. Мило ми е што мислите така, навистина ме радувате со коментариве :D Фала ти многу :*

   Delete
 6. Супер изглед за дневна прошетка! Кошулата многу ми се допаѓа,цел изглед ми се допаѓа! Браво девојко!!

  http://ilovefashionizabela.blogspot.com/

  ReplyDelete
 7. Навистина многу ми се допаѓа комбинацијата, мислам дека е една од по-омилените кај тебе :) Ќе се согласам со коментарите дека младите тинејџерки треба да се огледуваат. Само продолжи така :)

  ReplyDelete
 8. Very interesting post sweety,

  Check my latest post about photo blogging tips!

  http://rock-and-roses.blogspot.ro/2013/05/blogging-tips-part-ii-photography.html

  Kisses from Bucharest,

  Silvia

  ReplyDelete
 9. Love the ombre top!


  Jamie Kate
  http://allaroundchekwa.blogspot.com
  All Around Chekwa x Oasap May Giveaway. Join here!

  ReplyDelete
 10. Дали си сериозна дека кошулкава е од Певекс?!
  Готово значи, решив јас, наредно мое одење таму - те земам со мене, ама ич не ми е гајле, нема вадење. :D

  Прекрасно изгледаш! Омбре кошулката ја сакам многу, ми се свиѓа што се имаш решено да ја носиш раскопчана, ептен убаво ти стои. И морам да споменам, ми се допаѓаат смирените тонови на боите. Перфектен стрит стајл. Лоаферките ти се на место ептен, на втората слика ептен слатко изгледаат. ^_^

  Ова ми е дефинитивно една од поомилените твои комбинации. :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Одиме? - Одимееее!
   Хаха, мило ми е што ти се допаѓа ^.^

   Delete
 11. Се заљубив во кошулата *_*
  Толку едноставно а толку убаво :)

  ReplyDelete
 12. Love the brown look! Amazing shirt... so special :) Check out my last blog post... and what do you think... do you wanna follow each other?
  www.styleofdarina.blogspot.com

  ReplyDelete

 13. Hello I'am Chris From France!!
  You Have A Wonderful Blog Which I Consider To Be Registered In International Blog Dictionary. You Will Represent Your Country
  Please Visit The Following Link And Comment Your Blog Name
  Blog Url
  Location Of Your Country Operating In Comment Session Which Will Be Added In Your Country List
  On the right side, in the "green list", you will find all the countries and if you click them, you will find the names of blogs from that Country.
  http://world-directory-sweetmelody.blogspot.com/
  Happy Blogging

  ReplyDelete
 14. Classy Outfit <3 ,you look wonderful :)

  xoxo

  ReplyDelete
 15. Divno izgledas,kosulja je predobra! :)

  ReplyDelete
 16. Nice pics! Have a wonderful weekend:)

  http://www.bloglovin.com/blog/3880191

  ReplyDelete
 17. Love this shirt,looks amazing! Very nice style :)

  dsmithereens.blogspot.com

  ReplyDelete
 18. Gorgeous look! You're so pretty! Follow me via GFC and I'll follow you, doll. <3
  xx
  http://www.lipglossandlattes.com

  ReplyDelete
 19. Super si Elena :) Te sledam podolgo vreme i da ti kazam deka napreduvas :) Cekame nov post :)

  ReplyDelete