Wednesday, July 17, 2013

Grey tones


 Hello again!
I know i have been absent for about 3 weeks now, and i am soo sorry. I don't have a legitimate excuse, it is just the summer laziness acting up. Even though i have a long way to go when it comes to blogging, i will sure try to expand my blog and write more actively. This summer break my blog will be my No.1 priority, and i am not just telling this to myself but to you too, so that whenever i read this i'll get more excited and keep on heading in the right direction. 
Okay enough with that, what has been said (or written) - has been said, and now we continue on the outfit.
Just a casual stroll around city center. I found the cutest place ever for taking pictures,and it has no people around (well, at least not too many) and that means no awkward posing from me, and no awkward stares from them. Wohoo! I wore my polka dot leggings who have been excluded for no reason from this blog, i have just one post with them ages ago! So i decided to whip them out and pair them with a simple greyish tee. Also, my good old (not that old) converse are added to the mix, and because of the grey/black/white combo going on here, decided to add a pop of color with my necklace. 
Hope you like it.

Здраво повторно!
Знам дека бев отсутна околу 3 недели сега, и мнооогу ми е жал. Јас не имам легитимен изговор, тоа е само мојата летна мрзеливост. Иако имам долг пат  кога станува збор за блогирањето, јас сигурно ќе се обидам да го проширам мојот блог и да пишувам поактивно. Ова лето мојот блог ќе ми биде бр.1 приоритет, и јас не го  кажувам ова само за себе, но за вас, и се надевам дека секогаш кога ќе го прочитам ова ќе настојувам блогот да оди во вистинската насока.
Океј доволно со тоа, сега ние продолжуваме на комбинацијата.
Само една прошетка низ центарот на градот.Го најдов најслаткото местенце за сликање , и нема луѓе наоколу (добро, барем не премногу), а тоа значи нема непријатно позирање од мене, и нема непријатни погледи од нив. Wohoo! Ги носев моите точкасти хеланки кои биле исклучени без причина од овој блог, имам само еден пост со нив пред векови!Овој пат ги искомбинирав со обична сива маица. Исто така, моите добри стари (не до толку стари) CONVERSE се додаваат на миксот, и затоа што се е  сиво / црно / бело одлучив да додадам малку боја преку моето ланче.
Се надевам ви се допаѓа.

xoxo Elena.

14 comments:

 1. П-р-е-д-о-б-р-о! Супер се ускладени боите,а старките ја прават комбинацијата уште поубава.


  http://octobergraves.blogspot.com/

  ReplyDelete
 2. Mn se ubavi helankite ,startkite nezamenlivi :*

  ReplyDelete
  Replies
  1. старките се all time favorite :D фалаа :)

   Delete
 3. Following you back pretty! :D

  Keep in touch.

  ReplyDelete
 4. Предобра ти е комбинацијава, многу ми се свиѓаат старките а исто и ланчето кое според мене ја освежува целата комбинација :**

  ReplyDelete
 5. Wow! I love your blog! :) You are so beautiful! :)

  Follow?
  Visit my blog dyverst.blogspot.com

  ReplyDelete
 6. Многу се убави пантолоните, убава лежерна комбинација :)

  ReplyDelete
 7. Не успеав да те искоментирам кога оставав коментари пред неколку дена. Тргав на пат вечерта и еве пак пред да одам викам да наминам да си го оставам мислењето затоа што додека се вратам има време. :)

  Мене ми е прекрасна комбинацијата од причина што е составена од неколку мои омилени парчиња. За кожните старки сум крајно љубоморна, подобро да не објаснувам, а опуштениот начин на носење со полабаво наместена ташна, асиметрично носење на блузи, подвиканите фармерки и каивчињата, ги имам презборено. :)
  Палетата на бои ми е скроз симпатична затоа што го доловува тој благ рокерски фазон во кој е комбинацијата, а со ланчето се комплетира аутфитот по мене. Баш го издвојува и освежува целосниот изглед, поточно мрачноста, и го прави поприкладен за млади години и овие температури. :)

  Да не должам, одлично склопено. :)

  Поздрав.

  ReplyDelete
 8. ОДЛИЧНО! Многу ми се допаѓа!

  ReplyDelete