Sunday, December 8, 2013

Night lights


Hello!
So, lets start off December with a real post outfit. This is stepping out of my comfort zone BIG TIME. I hate my legs in black, they are already like tooth picks without adding anything dark, so i had my hesitations, a typical "Maybe I should switch to pants" moment. But, i decided to be brave and go for it, and this is what happened. Went for a black and white color scheme (minus the beige coat) and also, i got a bit inspired by Blair Waldorf with this one haha.  
Hope you like it. 

Здравоо!
Време е да го започнеме Декември како што треба, со вистинки пост. Со ова ја напуштам мојата комфорт зона до бескрај! Ги мразам моите нозе во црно, веќе изгледаат ко стапчиња и без додавање на темни бои, така да ги имав моите сомнежи пред да излезам, типичниот "Можеби треба да облечам панталони" момент. Но, решив да бидам храбра и еве што произлезе. Црно-бела палета на бои (минус беж палтото) и исто така, моожеби малку се инспирирав од Блер Валдорф, ок, малку повеќе хаха. 
Се надевам ќе ви се допадне. 
♥ Elena.

11 comments:

 1. Прекрасна си девојко!
  Немој уште еднаш да кажеш дека нозете не ти се убави, совршени ти се.
  Комбинацијата ти е прекрасна, а кошулата ти е сон :)))
  http://theglamorousb.blogspot.com

  ReplyDelete
 2. Lele kako mene sukna so helanki ili helahopki neznam od koga nemam obleceno, ama me inspirira da si oblecam izgleda bash ubavo. Kombinacijava mi e sovrshena :)

  ReplyDelete
 3. Hi Elenena! You look amazing! ^^
  Love the whole outfit.

  xoxo
  www.modacapital-blog.com

  ReplyDelete
 4. your coast is beautiful! nice photos!
  xoxo
  http://dailyfashiondream.blogspot.com

  ReplyDelete
 5. Nice outfit! Love your style! You look genius! Love your coat!
  Thanks for your sharing and posting!
  Have a nice day!


  http://www.aekk.com/

  ReplyDelete
 6. Hi babe, did u noticed that GFC disappeared? So, I followed u on Bloglovin' and I hope u can do the same!
  Follow me on Bloglovin'
  Nameless Fashion Blog Facebook page

  ReplyDelete
 7. Одлична, како и секогаш :) Ми се допаѓа твојот „смирен“ стил, но си можела оваа комбинација да ја освежиш со шал или ракавици во некоја ведра боја. Just an idea :*

  ReplyDelete
 8. Веќе сум кажала, но не можам да не се повторам. Тој Blair Waldorf preppy стил ти прилега најдобро од сите. Го сакам рокерскиот шмек кој го додаваш во комбинациите, но во вакво издание те обожавам од проста причина што правиш да изгледа толку кул, плус и јас сум зависник од preppy комбинации од време на време (после секое гледање на Gossip Girl де добро).

  Поздрав за идејата да излезеш од зона на комфор и почесто комбинирај работи за кои не си толку сигурна или храбра. Ќе се изненадиш од резултатите, види и по овој аутфит :)

  ReplyDelete

 9. wow! such a elegant look...

  Perfect outfit...

  http://www.jollychic.com/?a_aid=SIRIUSIT

  ReplyDelete