Saturday, December 21, 2013

Whoa!


Hello again!
Sorry there was no post last week, i just didn't have enough free time to take so pictures. I really admire the blogers who post daily, hats off to them! So, on to the outfit. I decided to go for a more urban look, very oposite to my last one which was inspired by Blair Waldorf, hope you don't mind. Aaand sadly the beanie is not mine, but my friends,I liked how it completed the look. 
Hope you like it :)

Здраво повторноо
Имате извинување од моја страна што немаше пост мината недела, немав доволно слободно време да се сликам.Навистина им се восхитувам на блогерите кои секојдневно постираат нови комбинации, им симнувам капа. Продолжуваме на денешната комбинација - се решив за по урбан изглед, сосема различен од претходниот пост кој беше инспириран од Блер Валдорф, се надевам не ви смета хаха. За жал, капчето не е мое него на другарка, но мислам дека одлично ја надополнува комбинацијата. 
Се надевам ќе ви се допадне :)
♥ Elena.


10 comments:

 1. Се сложувам за капчето. :) Одлично го надополнува тој rocker chic vibe кој главно се гледа од бајкерските чизми.
  Палетата на бои е одлична. Имаш вметнато доволно празнични нијанси (намерно или не), нијанси кои се надоврзуваат на тој tom boy шмек за кој зборувам погоре, и секако бои кои се каракеристични за тебе. Од мене најголем поздрав имаш за распоредот на нијансите. Доволно поврзани меѓусебно, да нема концентрација на една боја на едно место премногу.

  Одлично!

  ReplyDelete
 2. Amazing outfit!! :) Love your style :)

  ReplyDelete
 3. Amazing outfit! I love your accessories :))

  http://kalisinspirationboard.blogspot.com/

  ReplyDelete
 4. I love this...esp the pants

  Shalay| itsjustshalay.blogspot.com

  ReplyDelete
 5. Cool beanie, girl, whoa! Hahaa, love the bright red sweater :)

  -Che

  style-che.com

  ReplyDelete
 6. you look so chic!!.. Love your style....

  http://www.jollychic.com/?a_aid=SIRIUSIT

  ReplyDelete
 7. love your top and shoes :D

  WWW.PUTRIVALENTINALIM.BLOGSPOT.COM

  ReplyDelete
 8. Loving the outfit! Very festive (:

  xoxo Toma

  http://vogue-a-la-mode.blogspot.com

  ReplyDelete
 9. Од кај се прстенчињатааа преубавии се
  Предобар стил..Бравоо продолжи само така <3

  ReplyDelete