Thursday, February 6, 2014

In the nick of timeHello!
I am back with an outfit of the day! Today I felt like dressing up and adding some nice statement jewelry, so I came up with this combination. I absolutely adore sweaters and button ups (if you haven't noticed by now haha) so I just added this gold necklace with black stones to make the whole outfit stand out. Also, my new fave bag which I love, it's so big, I can basically put everything I want in it!
P.S. I am so proud of me and my photographer, we took these photos in literally 5 minutes, we have become pros at this haha.
Hope you will like it :)

Здравоо!
Денес беше еден од тие денови кога стануваш и си викаш: "Денес ќе се дотерам". Обожавам кошулчиња и џемперчиња (ако не сте приметиле до сега хаха) така да решив да играм на сигурно, но го додадов ова стејтмент ланче со црни "камења", кое вообичаено не го носам во секојдневни комбинации.  Исто така ја носам мојата нова омилена ташна, толку е голема, буквално се можам да пикнам во неа што е голем плус!
П.С. Јас и мојот фотограф (поздрав до неа!) станавме професионалци во ова, завршивме со сликање во рок од 5 минути! Сега барем знаеме дека можеме да се сликаме и кога немаме многу време на располагање :D
Се надевам ќе ви се допадне.
♥ Elena.


6 comments:

 1. Great outfit! I love your shoes :)

  http://kalisinspirationboard.blogspot.com/

  ReplyDelete
 2. Прекрасна си тоа веќе го знаеш.Мене ташната најмногу ми се допаѓа во целата комбинација.
  Умешно играш со боите и затоа си ми омилена. :)
  P.S. Во наредниот пост собери ја косата, да ги видеме "новите" ушиња :D

  ReplyDelete
 3. Омилен дел од комбинацијава.... Црвениот џемпер <3 Иначе одлична комбинација :D

  ReplyDelete
 4. I love this outfit! :)

  granadine.blogspot.com

  ReplyDelete
 5. Cute look!

  Suzanne T
  http://bionic-bambi.blogspot.nl/

  ReplyDelete