Friday, November 14, 2014

Flann-elleHello!
No more FWSK posts from me, I am back to regular blogging and I am feeling more inspired and excited than ever.
When I think of autumn only one thing comes to my mind - FLANNELS! Even though that statement reminds me so much of Meryl Streep's "Florals for spring? Groundbreaking" I really do think that the autumn season is incomplete without a nice flannel.
Also, I have been on the search for a nice cute backpack, and I fell in love with this houndstooth print one. I somehow found the backpack's print and the checkered shirt went really well together, it's unusual but sometimes it's good to experiment.

Hope you like it!


Здраво!
Нема повеќе FWSK постови од мене, се враќам во нормала со блогирање и се чувствувам многу повеќе инспирирано и возбудено за блогот.
Кога ќе помислам на есен, веднаш помислувам на карирани кошули како стејтмент парче за сезоната. Знам, не е најиновативниот тренд до сега, но мислам дека една убава карирана кошула е основа која треба да биде присутна во сечија гардероба.
Исто така, подолго време бев во потрага по едно фино ранче, и се заљубив во ова со houndstooth принт. Многу ми се допадна комбинацијата на принтот на ранчето со тој на кошулата, иако не би биле нечиј прв избор, јас мислам дека си одговараат многу интересно.

Се надевам ќе ви се допадне!


2 comments:

  1. Прекрасен аутфит, ранчето е преубаво :)

    http://corleonka.blogspot.com/

    ReplyDelete
  2. Preeeedobra kombinacija ^_^

    http://mimiinciarasworld2.wordpress.com/

    ReplyDelete