Sunday, April 19, 2015

Reflective


Hello!
Honestly, I have been loving blogging even more since I got back from excursion. I got back with a few new pieces that gave me so much inspiration for future outfits (what a fashion blogger thinks about most of the time, this and scouting for new photo shoot locations). So, this ribbed T-shirt paired with the necklace is probably what I would wear if I could for the rest of my life, but I sadly can't so... I decided to bust out my old pair of ripped kind-of-baggy jeans, my favorite Vans and voila. A perfectly effortless yet still stylish outfit was born.
Hope you like it.
P.S. The feeling you get when the location goes perfectly with what you are wearing is indescribable!


Здраво!
Искрено, од кога се вратив од екскурзија се повеќе и повеќе уживам во блогирањето. Се вратив со неколку нови парчиња облека кои ми дадоа толку многу инспирација за понатамошни комбинации (еве за што размислува еден моден блогер поголемиот дел од времето. Ова, и барање на можни локации за сликање). Оваа сива маичка заедно со ланчињата е нешто што тотално би можела да го носам до крајот на мојот живот, но не можам така да... Сивите скинати фармерки од праисторијата беа сосема случаен избор, но на крај бев презадоволна со тоа како го надополнуваат тој безгрижен, но се уште стилски изглед кон кој целев.
Се надевам ќе ви се допадне.
П.С. Чувството кога ќе најдеш локација која тотално се надополнува со тоа што го носиш е најзадоволителното нешто на светот.8 comments:

 1. Edna od tvoite najdobri kombinacii :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Фала тии, и мене ми е во топ 3 ^_^

   Delete
 2. Оваа ми е меѓу најомилените твои комбинации, ептен ми се допаѓа :)
  Каде е местово? Супер изгледа со твојата комбинација.
  :*

  ReplyDelete
  Replies
  1. Фала многу :* Местово е кај зградите што се спроти ЈБТ кај Пионерски дом.

   Delete
 3. So stylish, dear!
  http://afinaskaterblogspotcom.blogspot.ru/

  ReplyDelete
 4. I am absolutly in love with your glasses, they are so nice. :)

  xo Pierre

  ReplyDelete