Tuesday, May 12, 2015

On a denim kickHello!
Lately I have been loving the whole denim on denim look. Even though the hype began months ago I
only got around to actually wearing it recently. I know there must be a rule somewhere on how to pair denim on denim and if you can only pair light wash with light wash, or dark with dark or even dark with light but I honestly don't care because I think that every combination looks awesome. I chose the light option, with black details like the flats,belt and backpack.
Hope you like it.


Здраво!
Од скоро почнав многу да го сакам тој "целосно тексасен" (преведов уби боже) изглед. Иако како тренд е присутен уште од одамна, не го практикував до сега. Знам дека некаде мора да има правило за како може "успешно" да се носи овој тренд и дали може да се комбинира само светол тексас со светол или темен со темен или пак темен со светол. Но, искрено, јас не би се држела до овие правила затоа што мислам дека секоја комбинација изгледа супер.
Овој пат ја одбрав светлата варијанта, со црни детали како балетанките,каивчето и ранецот.
Се надевам ќе ви се допадне.

4 comments:

 1. Одличен outfit! Сакам да те прашам како да стигнам до местово кај што си сликана? каде точно се наоѓа..одамна го барам... :-))

  ReplyDelete
  Replies
  1. Фала ти :) Местово е кај Матично во Парк, односно ќе треба да влезеш низ капиите на Матично и да одиш од позади, има едно паркинче таму. Ако ме разбра супер, не можам поубаво да објаснам :P

   Delete
 2. Love this denim on denim look! You look so chic :)

  xo Azu

  www.raven-locks.blogspot.com

  ReplyDelete