Saturday, July 25, 2015

Summer in the CityHello!
A couple of days ago I met up with my most favorite photographer Biljana, you remember her, the reason behind this amazing post. We decided to join forces once again before I head out to vacation again (It's tomorrow eeeppp! Keep your eyes out on my Instagram).
We shot 3 looks, and for the first one I chose to go for a dressy look, one that would work for a girls night out or a fun day of shopping. 
Hope you enjoy the photos and don't forget to follow Biljana here and here.

Здраво!
Пред неколку дена се најдов со мојот најомилен фотограф Билјана, се сеќавате на неа нели, причината позади овој прекрасен пост кој е еден од моите омилени. Решивме повторно да ги споиме нашите сили пред да тргнам на одмор (Утре е! За повеќе слики посетете го мојот Инстаграм
Сликавме 3 комбинации, и за првата решив да искомбинирам нешто што би било совршено за шопинг со пријателките или пак за излегување. 
Се надевам ќе ви се допаднат сликите, и не заборавајте да ја следите Билјана тука и тука.3 comments:

 1. Комбинацијата на бела и сина боја - одлично ти стои :)

  Sanja's Burgundy Blog
  Sanja's Burgundy Blog on Facebook

  ReplyDelete
 2. Предобро одговара блузата со ланчињата и сандалите, па уште и сребрената тетоважа- перфекција. Ја обожавам комбинацијава :D

  http://walkingbesidestephanie.blogspot.com/

  ReplyDelete