Wednesday, December 14, 2016

4 Year Blogiversary Giveaway


Shy But Secretly Fabulous has turned 4! We've celebrated the last three years, so it's only fair we do the same this year. Wow, 4 years. I honestly can't believe how fast time flew by, it's like only yesterday I started high school and gathered the courage to open my blog. But, as I've said in the previous birthday posts, I wouldn't change that decision for the world! I've had so much amazing experiences because of it, and have gotten to know so many same-minded people. 
This blog went through a makeover this past year, with a whole new layout and a new link URL. Hopefully you like it more now, because I know I adore it sooo much!
For those of you who are wondering, the giveaway is closed only for Macedonia for now. Fingers crossed the next ones will be international!

Здраво на сите! Време е да го прославиме четвртиот роденден на Shy But Secretly Fabulous!
Не ми се верува дека поминаа 4 години, цело време се чувствувам ко вчера да започнав со средно училиште, периодот кога собрав доволно храброст да започнам блог. И 4 години подоцна, еве сме! Се уште со нетрпение и љубов го објавувам секој нареден пост, и навистина се чувствувам среќна поради сите можности кои ги имам добиено заради блогот, како и неверојатните пријатели кои ги имам запознаено!

Сега,време е за интересниот дел. До сега немав направено никакво дарување на блогот, иако често се вртеше како идеја во мојата глава. Бидејќи ова е специјална прилика, мислам дека е совршената можност за првото дарување на Shy But Secretly Fabulous. 
Сакав да е нешто што јас лично носам, нешто што е репрезентација на работите што јас моментално ги обожавам. Поради тоа се решив за беџови и chokers - две работи без кои не можам. Choker-ите се деликатни и симпатични, нешто што совршено би го комплетирало секој изглед, а беџовите се сопствен дизајн (нешто што беше потешко да се изведе отколку што очекував) што ги прави уште поблиски до мене. Истите обожавам да ги носам на се', од палта до платнени торби и ранчиња. Сметам дека малите детали како накит и беџови/pins се одличен начин на дополнување на веќе одлична комбинација.

Правилата за ова дарување се:
1. Like на пејџот на блогот, кој може да го најдете ТУКА
2. Следете ме на Инстаграм (ТУКА, или @vasilevska_elena)
3. Искоментирајте го вашето Име и Презиме, како и вашиот меил за контактирање, на овој пост

Дарувањето е отворено до 21.12. до 23:00 часот. Победникот ќе биде објавен на 22.12. на пејџот на блогот, како и на мојот Instagram Story. Дарувањето е отворено само за Македонија. Со среќа на сите! 


34 comments:

 1. Супер избор ♥♥♥
  Весела Трајкоска; veselatrajkoska2@gmail.com

  ReplyDelete
 2. Анастасија Вранишкоска
  vanastasija@rocketmail.com ❤

  ReplyDelete
 3. Happy blog birthday ��

  Марија Стојковска

  stojkovskam@yahoo.com

  ReplyDelete
 4. Супер идеа, супер блог :D <3

  Ангела Антова, antovaangela@gmail.com

  ReplyDelete
 5. sreken 4ti rodenden Elena!!! Neka se mnozat :D
  Stefani Tabakovska stefitabak@yahoo.com

  ReplyDelete
 6. Good pick with the color tho :)
  Даница Ѓоргиева
  danica.gorgieva@yahoo.com

  ReplyDelete
 7. Стојовска Розе
  stojovska.r@gmail.com

  со среќа понатаму ♥

  ReplyDelete
 8. Happy blog birthday ❤
  Стефани Јовческа
  stefanijovcheska@gmail.com

  ReplyDelete
 9. Наташа Бојчева
  bojceva@hotmail.com

  Happy Blogoversary <3

  ReplyDelete
 10. Мими Ангелова angelova_mimi@yahoo.com

  ReplyDelete
 11. Uste mnogu drugi da slavis ❤️

  azize.dem96@gmail.com

  ReplyDelete
 12. Ане Џонеска
  ane_dzoneska@hotmail.com ((((:

  ReplyDelete
 13. Sara Gavrilova
  sara_gavrilova@hotmail.com

  Happy blogaversary 😍😘

  ReplyDelete
 14. Elena Boshkovska
  elence.b@gmail.com

  Odlichen blog! ❤♥♥❤

  ReplyDelete
 15. Честитки,уште повеќе успех посакувам .Прекрасен избор за подарок :) :) .
  Елена Златковска
  moonlightelenaelena@gmail.com

  ReplyDelete
 16. Кристина Бадиоска
  Badioska@yahoo.com
  Честиткии ����

  ReplyDelete
 17. Честитки.Посакувам уште поубави моменти.Воедно сте избрале прекрасен подарок.

  Катерина Милеска
  katerina.mileska96@hotmail.com

  ReplyDelete
 18. Честитки!Уште многу успесии и прекрасни моменти.Со среќа понатаму ♥♥
  Ангела Василевска
  angelavasilevska1@gmail.com

  ReplyDelete
 19. Уште многу успеси понатака����
  Ангела Ѓорѓиоска
  angelagj121@gmail.com

  ReplyDelete
  Replies
  1. Леонтина Димовска
   leontinadimovskaa@gmail.com
   Честитки уште многу години да си славиш на блогот, прекрасна си. ❤❤

   Delete
 20. This comment has been removed by the author.

  ReplyDelete
 21. Срекен 4 роденден
  Зорица Митева
  miteva5533@gmail.com
  https://theonethattravels.wordpress.com/

  ReplyDelete
 22. Marija Marinkova
  marinkovam@yahoo.com

  ReplyDelete
 23. Бисера Атанасова
  atanasova_bisera22@yahoo.com

  ReplyDelete
 24. Lina Ivanova
  lina.ivanova486@gmail.com

  ReplyDelete
 25. Verica Mitreska
  verche.m@hotmail.com
  Keep up the great work! :*

  ReplyDelete
 26. Srekjen Rodenden! Uste mnogu godini ispolneti so kreativnost i uspeh :) Marija Filiposka marija.filiposka@gmail.com

  ReplyDelete
 27. Среќен роденден! �� Ти посакува Теодора Спасовска, teich.ka3@gmail.com

  ReplyDelete
 28. Happy blogiversary! Уште 104 нека ти бидат, уште поуспешни, покреативни! <3 <3 <3
  Best wishes,
  Анамарија Милевска
  anamarijamilevska@yahoo.com

  ReplyDelete
 29. Радица Котарска
  radica.kotarska@gmail.com

  ^^

  ReplyDelete
 30. Теодора Митовска

  tea_gnr@hotmail.com

  ReplyDelete
 31. preslatko ^^ srekjen rodenden hahaha ❤️
  Jana Zlatanova, janazlatanova@yahoo.com

  ReplyDelete
 32. Happy belated blogiversary (:

  Мери Поповска / m.popovska@live.com

  ReplyDelete
 33. Happy blogiversary :D <3
  Наде Стевановска nade_kv96@hotmail.com

  ReplyDelete